אתם גם זכאים לאזרחות רומנית?

כידוע , רק אדם יליד רומניה וצאצאיו זכאים לאזרחות רומנית ודרכון רומני (רומני). אדם אינו יכול לקבל דרכון רומני אם אינו אזרח במדינה וזהו כלל בסיס יסודי .על מנת שתעלה האפשרות לזכאות  לאזרחות רומנית –ראשית, יש צורך לדעת האם המבקש נותר אזרח או איבד את אזרחותו !וזו נמדדת על פי עת היציאה מרומניה , משכך ,קיימת הבחנה גמורה מבחינת הרשויות הרומנית בין אזרחים ללא אזרחים .

הבחנה זו מתחלקת לשתי סוגים :

ילידי רומניה וצאצאים שעזבו את רומניה בין שנת 1950 לשנת 1952 נותרו אזרחים ולא נאלצו לוותר על אזרחותם כך גם כאלו שעזבו או ברחו ללא מסמכים בין השנים 1964 לשנת 1965 .

כל שאר יוצאי רומניה בשנים שבין 1952 לשנת 1964 לא נותרו אזרחים רומנים ונאלצו לוותר על אזרחותם, כיום ממשלת רומניה מכירה בזכותם לאזרחות  רומנית תוך כדי שהם משיגים את המסמכים הנדרשים .

היתרון הטמון לאלו שנותרו אזרחים שהם וצאצאיהם יוכלו לדורי דורות לקבל אזרחות רומנית ללא הגבלה ואילו אלו שלא נותרו אזרחים זכאים לאזרחות לילידי רומניה עד לדור שני . כך שבכוחו של המרכז הארצי לאזרחות רומנית להרתם לעזרתם של אלו ולהשיג להם את המסמכים הנדרשים לקבלת האזרחות הרומנית תוך כדי ליווי מתמיד עד לסוף ההליך המיוחל(יום קבלת האזרחות). על מנת שנוכל לגלות את זכאותם של יוצאי רומניה וצאצאיהם משרדנו מוציא טפסים ועצם הבדיקה לוקח תקופה קצרה לאחר מכן אנו ממשיכים בהליך עד ליום קבלת האזרחות /דרכון.התהליך הינו תהליך קצר ומאוד תלוי בבירוקרטיה הרומנית אך יחד עם זאת יש באפשרותנו להגיש את הבקשות ולצרף את מבקשי האזרחות באותו תיק אזרחות באופן חפוז ובכך אנו גורמים לזירוז של המערכת הרומנית המייגעת. אנו מטפלים במספר רב של תיקים ואחוז ההצלחה הינו גבוה מאוד תוך מתן דגש על שמירת כללי האתיקה , מקצועיות ואחריות.

יש צורך במתן תשומת לב עיקרית במילוי והשגת המסמכים כנדרש בחוק מפאת הבירוקרטיה הארוכה ברומניה שהרי במידה וקיימת טעות דפוס או איות ולו הקטנות ביותר ממשלת רומניה תדחה את הבקשה לאזרחות רומנית ויהיה צורך בכתיבת בקשה חדשה ודבר זה יגרום להתארכות ההליך באופן משמעותי ומשכך קיים צורך עז לבדיקת המסמכים על ידי מתמחים בתחום.


 הנכתב באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי