"מדע הרפואה הוא הקרוב ביותר אל הנשמה, להיות קרוב אל האיש" - יוליו האטיגאנו (1885-1959)

האדם הנודע המטפל והמארגן של השירות הרפואי בטרנסילבניה אחרי מלחמת העולם השנייה
מחבר של מחקרים מקצועיים ומאמרים רבים
מייסד בית הספר לרפואה של קלוז 'ו לסמל של האוניברסיטה שלנו קייםחינוך רפואי ויש מסורת ארוכה של קלוז
החינוך הרפואי החל בימי הביניים ומאז התפתח באינטנסיביות בסוף המאה ה XIX-thותחילת המאה ה XX-. פרופסורים נכבדים של האוניברסיטה זו באים לידי ביטוי ונהנו מהכרה ויוקרה בעולם כולו. לדוגמה, ויקטור בכורות, מומחה בעל שם בתחום המיקרוביולוגיה, אמיל רקוביצה, סייר מייסד הקוטב של biospeleology; Iuliuמולדובה, חלוץ מדיניות השפיות הציבור; אטיגנו יוליו, אחד המטפלים המבריקים בטרנסילבניה.
ולריו בולוגה, אחד ההיסטוריונים הרפואיים החשובים באירופה; אוקטביאנוס פודור, אחד האבות של גסטרואנטרולוגיה ברומניה, ועוד רבים אחרים.
המורים שלימדו את אישים אלה ואחרים הפכו אותם לרופאים מכובדים מאוד בכל רחבי העולם, בזכות הידע שנרכש להם בזמן לימודיהם באוניברסיטה זו.
לאחר שינויים דרמטיים פוליטיים, כלכליים, חברתיים בשנת 1989, האוניברסיטה של קלוז ערכה שינויים בארגון. החיים הרוחניים הפכו דינאמיים יותר, והתמיכה הלוגיסטית משמעותית יותר, והשיטות שופרו למודרניות.
כל חבר בצוות המורים הרוויח למעשה הזדמנות לפחות משינויה כמדינה במערב אירופה או בארצות הברית, על ידי השתתפות אמנות בינלאומיות, ועל ידי הכשרה בטכניקות חדשות.
באוניברסיטה זו מספר הסטודנטים גדל מ -7,000 בשנת 2000, ל -7,500 בשנת 2004, ולאחר למעלה מ -8,000 בשנת 2006. בשל עלייה במידה רבה במספר העולה של סטודנטים זרים, האוניברסיטה לרפואה ורוקחות בקלוז הפכה למוסד בינלאומי. קיימת לתלמידים האפשרות להתאמן באנגלית או בצרפתית. מספר התלמידים הרשומים לתוכניות האוניברסיטה גדלים יחד עם גיוון של תוכניות אלו. ניהול פיננסי יעיל מאפשר התפתחות שנתית מתמשכת. הרוב הגדול של אורחי המוסד שמחים לפגוש פרופסורים כל כך פתוחים / ידידותים, וכמובן נהנים מאימון עם דוברי שפות זרות נוספות.
לסטודנטים באוניברסיטה זו יש את ההזדמנות ללמוד בתנאים מודרניים מאוד, להשתתף ב בקורסים שהתקיימו בחדרי הרצאות מאובזר. בנוסף, לתלמידים יש ספריה עשירה, עם שירות אישי, בהישג יד . בשעות הפנאי ניתן לגשת לבילוי במרכז הספורט של האוניברסיטה או על ידי השתתפות של פעילויות תרבות שונות בחסות העיר  אלא גם על ידי ביקור בסביבה. הכול נגיש מאוד, ועלות החיים אינה גבוהה.
העיר קלוז 'נאפוקה, שוכנת בלב טרנסילבניה, אזור הממוקם בלב מרכז של רומניה. ויושב על העמק מוקף גבעות, העיר נחצית על ידי הנהר Someşulמיקרופון, ולו היסטוריה של יותר מ -2,000 שנים. זוהי עיר יפה, עם תשתית טובה, עם חיי תרבות עשירים, ואנשים רבים הלומדים ב 6 האוניברסיטאות המקומיות. רב תרבותית ותושביה הם סובלניים וידידותיים. רבים מן הסטודנטים לשעבר ברפואה נשארו בעיר הזו והתיישבו שם,על מנת להקים משפחות. בבדיחות הדעת, אנו יכולים לומר כי זוהי הסכנה והדאגה של מי שרוצה ללמוד שם.

הנכתב באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי